Tėvus įtraukianti bendrystė

Montesori pradinė klasė daugeliu atveju primena išplėstinę šeimą. Tėvų įsitraukimas prisideda prie šios bendruomenės dvasios. Marija Montessori buvo įsitikinusi dėl mokyklos ir namų harmonijos. Ji primena mums, kad vaikai turi tobulėti abejose vietose, ir namuose, ir mokykloje turi būti daug panašumų. „Montesori mokyklos arba vaikų nameliai buvo sukurti specialiai tam, kad panaikintų atotrūkį tarp mokyklos ir namų, ir sukurtų saugią aplinką, kurioje tėvai galėtų patikėti savo vaikus“ (Montessori M., Dr. Montessori’s own handbook, 1965). Tai vis dar yra pagrindinis Montesori mokyklų visame pasaulyje tikslas.

Dažnai tėvai nusprendžia leisti savo vaikus į Montesori mokyklą, turėdami minimaliai informacijos apie metodo gylį ir vertę. Per susitikimus su tėvais Montesori mokyklos tikisi pristatyti tėvams gilesnį metodo supratimą. Kam to reikia? Suteikdamos tėvams daugiau informacijos, mokyklos tikisi, kad tėvai ir jų vaikai galės gauti švietimą pasinaudodami stipria partneryste ir aiškiais lūkesčiais. Tėvų dalyvavimas švietime labiausiai priklauso nuo mokyklos, vyksta per bendravimą su jais, vedant juos ir šviečiant, padedant suprasti, kas yra Montesori. Labai svarbu žinoti, kaip tėvai ir mokytojai supranta vieni kitus, kad būtų pašalintos bet kokios kliūtys ir sukurti bendradarbiavimo santykiai, kurie padėtų vaikui.